Presezon 2017 – Rezultate şi program

Rezultatele echipelor din Liga Naţională de Baschet Masculin în partidele de pregătire ce preced sezonul 2017/18.

U BT Cluj Napoca
(5 victorii – 1 înfrângere)
U-BT Cluj Napoca vs. CSU Sibiu 93 – 82, 1 septembrie, Turneu Cheile Grădiştei
U-BT Cluj Napoca vs. BCM U Piteşti 76 – 68, 7 septembrie, Cupa Mureş
U-BT Cluj Napoca vs. BC Mureş, 86 – 63, 8 septembrie, Cupa Mureş
U-BT Cluj Napoca vs Union Olimpija Ljubljana, 90 – 93, 15 septembrie, Ungaria
U-BT Cluj Napoca vs Khimik Yuhzny,87 – 85, 16 septembrie, Ungaria
U-BT Cluj-Napoca vs BC Mureș, 84 – 79, 18 septembrie, Prezentarea lotului U BT

Steaua CSM EximBank
(2 victorii – 2 înfrângeri – 1 egal)
Steaua CSM vs. Bursaspor, 81-66, 8 septembrie, Belgrad
Steaua CSM vs. Bursaspor, 61 – 61, 11 septembrie, Belgrad
Steaua CSM vs. Steaua Roşie Belgrad, 70 – 100, 12 septembrie, Belgrad
Steaua CSM  vs Torun, 78 – 67, 16  septembrie, Turneu Polonia
Steaua CSM  vs Nymburk, 84 – 100,  17  septembrie, Turneu Polonia
Turneu Piteşti, 22 – 23 septembrie. Adversari: BCM U Piteşti şi Phoenix Galaţi

CSM Oradea
(3 victorii – 2 înfrângeri)
CSM Oradea vs. SCM U Craiova, 89 – 74, 5 septembrie
CSM Oradea vs. KK Vrsac 99 – 101, 8 septembrie, Cupa Timişoara
CSM Oradea vs. BC Timişoara 87 – 86, 9 septembrie, Cupa Timişoara
CSM Oradea vs Szolnok Olaj KK, 75-80, 13 septembrie
CSM Oradea vs KB Kosice, 65 – 64, 16 septembrie, Oradea

CSU Sibiu
(3 victorii – 2 înfrângeri)
U-BT Cluj Napoca vs. CSU Sibiu 93 – 82, 1 septembrie, Turneu Cheile Grădiştei
CSU Sibiu vs BC Timişoara, 89 – 85, 8 septembrie, Cupa Timişoara
CSU Sibiu vs. KK Vrsac 65 – 66, 9 septembrie, Cupa Timişoara
BC CSU Sibiu vs BC Mureș, 70-66, 13 septembrie, Memorialul E. Tordai
BC CSU Sibiu vs. KK Kosice, 93 – 80, 14 septembrie, Memorialul E. Tordai

BC Timişoara
(2 victorii – 3 înfrângeri)
BC Timişoara vs. Dynamic Belgrad, 82 – 65, 3 septembrie
CSU Sibiu vs BC Timişoara, 89 – 85, 8 septembrie, Cupa Timişoara
CSM Oradea vs. BC Timişoara, 87 – 86, 9 septembrie, Cupa Timişoara
Naturtex-SZTE-Szedeák vs BC SCM Timișoara, 61 – 72, 15 septembrie, Turneu Ungaria
KTE Duna-Aszfalt vs BC SCM Timișoara, 85 – 69, 16 septembrie, Turneu Ungaria

BCM U Piteşti
(2 victorii – 2 înfrângeri)
U-BT Cluj Napoca vs. BCM U Piteşti,  76 – 68, 7 septembrie, Cupa Mureş
BCM U Piteşti vs. Politehnica Iaşi, 91 – 82, 8 septembrie, Cupa Mureş
BCM U Pitești vs KB Kosice, 75-85, 13 septembrie, Memorialul E. Tordai
BCM U Piteşti vs. BC Mureş, 85 – 79, 14 septembrie, Memorialul E. Tordai
Turneu Piteşti, 22 – 23 septembrie. Adversari: Steaua CSM Eximbank şi Phoenix Galaţi

BC Mureş
(o victorie – 4 înfrângeri)
BC Mures  vs Politehnica Iasi, 86-68, 7 septembrie, Cupa Mureş
U-BT Cluj Napoca vs. BC Mureş, 86 – 63, 8 septembrie, Cupa Mureş
BC CSU Sibiu vs BC Mureș, scor 70-66, 13 septembrie, Memorialul E. Tordai
BCM U Piteşti vs. BC Mureş, 85 – 79, 14 septembrie, Memorialul E. Tordai
U-BT Cluj-Napoca vs BC Mureș, 84 – 79, 18 septembrie
BC Mureș vs Politehnica Iași, ………………….., 23 septembrie
BC Mureș vs Politehnica Iași, ………………….., 24 septembrie, Prezentarea lotului

SCM U Craiova
(o victorie – 4 înfrângeri)
SCM U Craiova vs Spartak Vladivostok, 65 – 78, 31 august, Serbia
CSM Oradea vs. SCM U Craiova, 89 – 74, 5 septembrie, Oradea
SCM U Craiova vs Szolnoki, 70 – 82, 6 septembrie, Ungaria
SCM U Craiova vs. KB Košice, 77 – 90, 8 septembrie, Slovacia
SCM U Craiova vs. Sopron KC, 74 – 56, 9 septembrie, Slovacia
SCM U Craiova vs Dinamo Bucureşti, 108 – 47, 19 septembrie, Cupa Craiova
SCM U Craiova vs. Phoenix Galaţi,…………….., 21 septembrie, Cupa Craiova

Phoenix Galaţi
(o victorie – o înfrângere)
Politehnica Iași vs Phoenix Galați, 90 – 75, 16 septembrie
Politehnica Iași vs Phoenix Galați, 75 – 82, 17 septembrie
Dinamo Bucureşti vs. Phoenix Galaţi,…………….., 20 septembrie, Cupa Craiova
SCM U Craiova vs. Phoenix Galaţi,…………….., 21 septembrie, Cupa Craiova
Turneu Piteşti, 22 – 23 septembrie. Adversari: Steaua CSM Eximbank şi BCM U Piteşti

Dinamo Bucureşti
SCM U Craiova vs Dinamo Bucureşti, 108 – 47, 19 septembrie, Cupa Craiova
Dinamo Bucureşti vs. Phoenix Galaţi,…………….., 20 septembrie, Cupa Craiova

Timba Timişoara
(2 victorii – 2 înfrângeri)
BC Timba vs. Spartak Subotica, 73 – 68, 6 septembrie
BC Timva vs Jaszbereny, 81 – 70, 16 septembrie, Turneu Debrecen
BC Timva vs Debrecen, 79 – 81, 17 septembrie, Turneu Debrecen
BC Timva vs Tsmoki Minsk, 72 – 79, 18 septembrie, Turneu Debrecen

Politehnica Iaşi
(o victorie – 3 înfrângeri)
BC Mures  vs Politehnica Iasi, 86-68, 7 septembrie, Cupa Mureş
BCM U Piteşti vs. Politehnica Iaşi, 91 – 82, 8 septembrie, Cupa Mureş
Politehnica Iași vs Phoenix Galați, 90 – 75, 16 septembrie
Politehnica Iași vs Phoenix Galați, 75 – 82, 17 septembrie
BC Mureș vs Politehnica Iași, ………………….., 23 septembrie
BC Mureș vs Politehnica Iași, ………………….., 24 septembrie,

Articole din aceeași categorie

Lasă un comentariu:

Adresa ta de email nu va fi publicată!

Nu vor fi publicate comentariile care sunt în afara subiectului articolului sau pe care le considerăm ca fiind ilegale, discriminatorii, injurioase sau neadecvate. Linkurile utile în context sunt binevenite.

Sliding Sidebar

Despre Noi

24secunde este un site dedicat, în special, analizelor și comentariilor despre baschetul românesc.

Publicăm și știri, unele mai detaliate, puse în context și însoțite de câte cu un paragraf cu un comentariu, altele scurte, grupate sub titulatura ”Ultima oră”.

24secunde.ro este întruchiparea unei pasiuni, drept urmare principalul nostru țel nu este traficul.

Normal că vrem să avem, zilnic, mii de cititori care să lase tot atâtea comentarii, dar nu acesta este obiectivul nostru primordial.

În primul rând, vrem să vă oferim texte de o calitate foarte bună.

În al doilea rând, vrem să creem o comunitate în care să se discute despre problemele reale ale baschetului românesc și despre soluțiile de dezvoltare a acestuia, fără antipatii legate de echipa favorită, orașul de domiciliu sau alte astfel de lucruri derizorii.

Sperăm să reușim toate acestea, iar 24secunde.ro să devină un reper în presa de baschet din România.